Wysoki Kamień - górujący od zachodu nad Szklarską Porębą szczyt o wysokości 1058 m n.p.m.
Chybotek - od XIX wieku jedna z głównych atrakcji turystycznych Szklarskiej Poręby. Kilkumetrowej wysokości grupa skalna złożona z kilku bloków. Najwyżej położony kamień o średnicy ok. 4 m wsparty w 2 miejscach daje się łatwo rozkołysać przez jedną osobę.
Śnieżne Kotły - dwa najlepiej wykształcone kotły polodowcowe w Karkonoszach. Są one rozdzielone wąską skalną grzędą. Pionowe ściany skalne dochodzą do ok. 150 m wysokości, górna krawędź Wielkiego Kotła położona jest na wysokości ok. 1490 m npm.
Miłośnikom rowerów górskich Szklarska Poręba oferuje system dwunastu tras rowerowych o łącznej długości 300 km. Wszystkie tasy stanowią pętlę o różnej długości i zróżnicowanym stopniu trudności. Co roku w sierpniu Szklarska Poręba zostaje opanowana przez rowerzystów. W tym czasie odbywa się największa w Europie Środkowej masowa impreza rowerowa - Festiwal Rowerowy Bike Action. Jest to spotkanie rowerzystów górskich z całej Polski, ale także z Czech i Niemiec. W bardzo bogatym programie każdy znajdzie coś dla siebie, np. najdłuższy w Polsce maraton górski, Mistrzostwa Polski w Zjeździe i Dualu, minitargi rowerowe, pokazy trialu, liczne konkursy.
<< powrót